Adana Çocuk Psikiyatri

Adana Çocuk Psikiyatri

Gelişen çağda en çok çocuk psikiyatrisi nedir? Çocuk psikiyatristi ne iş yapar? Gibi soruların cevapları aranıyor. Çocuk psikiyatrisi aslında, çocuk ve ergen ruh sağlığı alanında bir tıp eğitimi uzmanlığıdır.

Çocuğun ruh sağlığı konusunda ilk danışılacak kişi iyi bir çocuk psikiyatristidir. Bu konuda Adana Çocuk Psikiyatri klinigi Uzm.Dr. Fatma Akkuş Özdemir sizlere en iyi hizmeti sunar.

Çocuk Psikiyatristi Ne Yapar?

Çocuğun zihinsel, bilişsel, akademik ve sosyal alanlarda yaşadığı tüm güçlükler çocuk psikiyatrisinin alanına girer. Çocuğunuzun herhangi bir ruhsal bir sorunu olmasa bile sağlıklı ruh gelişimi için uzman bir psikiyatriste danışabilirsiniz.

Çocuğun ruhsal bozukluklarını ilk önce teşhis eder. Teşhis için gerekli testleri yaparak çocuğunuzun içinde bulunduğu durumun analizini yapar. Teşhisi konulan bir rahatsızlığın olması durumunda en iyi tedavi yönetimine karar verir. Ruhsal hastalıkların tedavisini tahmin eder, tedavi seçeneklerini değerlendirir.

Çocuğunuzun ruh sağlığını korumak adına ve yaşanan sorunların çözümü adına,çocuk pisikiyatristi etkili yöntemler kullanır. Bunu için de psikoterapi yapabilir ya da gerekiyorsa tıbbi ilaçlarla tedavi yoluna gidilebilir.

Çocuk psikiyatrisi ayrıca, aile danışmanlığı hizmeti de sunar. Çocukların her türlü ruhsal sorunları ve anlam veremediğiniz hareketleri karşısında alanında uzman bir psikiyatriste başvuru yapabilirsiniz.Bu noktada tecrübelerimizle en yakın destekçiniz olacağız.

Çocuk Psikiyatrisine Ne Zaman Başvurulur?

Çocuk psikiyatrisine her zaman başvurabilirsiniz. Çocuğunuzun herhangi bir ruhsal semptomu olmasa bile, psikolojik danışmanlık alabilirsiniz.

Bir çocuk psikiyatristinin gerekiyorsa ilaç tedavisi ile sağlığını korumaya yönelik önlemlerini takip etmelisiniz. Çocuğun günlük yaşantısını, akademik başarısını, aile ilişkilerini ve nezaketini bozabilecek duygusal veya davranışsal bir belirti gözlemlediyseniz,  Uzm.Dr. Fatma Akkuş Özdemir Adana Çocuk Psikiyatri kliniğine başvuru yapılabilirsiniz.

Çocuk Psikiyatrisi Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Alanında uzman bir çocuk psikiyatristinin pek çok alana hâkim olduğunu bilmek gerekiyor. Bunların yanında dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, otizm, bağımlılık ki bu zararlı maddeler olduğu kadar internet bağımlılığı da olabilir, depresyon ve kendi kendine zarar verme gibi durumlarda iyi bir çocuk psikiyatristine gitmelisiniz. 

Tüm bunların yanında, kaygı, endişe ve sosyal etkileşim sorunları ile korku, travma, sürekli baş ağrısı, davranış bozuklukları da ilgili alanın konuları arasındadır. Burada bahsedilen korku ve endişe okul korkusu, kalabalık fobisi, iletişim sorunları gibi durumlardan bahsedilebilir.

Fatma Akkuş Özdemir - Adana Çocuk ve Ergen Psikiyatri, Çocuk psikolojisi web tasarım ajansı iletişim